Libra krátko klesla oproti doláru o 1,28, ignorujúc správy, že škótska prvá ministerka Nicola Sturgeon sa bude snažiť vytvoriť „progresívne spojenectvo“, aby konzervatívcov zabránila v prípade visiaceho parlamentu.
Sturgeon povedal, že škótska národná strana sa bude snažiť zastaviť Brexit podporou druhého referenda.
Libra klesla vo štvrtok na 2 október, čo je 1,2794 dolárov, keď sa rozhodnutie Bank of England udržiavať konštantné sadzby nebolo jednomyseľné, ako sa očakávalo. Následne sa zotavil, ale v týždni bude stále stratený.
Dvaja z deviatich úradníkov hlasovali tento mesiac o znížení úrokových sadzieb a iní uviedli, že by zvážili zníženie.
Libra sa zotavila zo štvrtkových strát, mierne oproti doláru na 1 280 USD, ale od začiatku týždňa celkovo poklesla približne o 1 percento.
V porovnaní s eurom sa libra posilnila okolo 0,1% na 86.17 penci.
Prekvapivo holistický výsledok od stretnutia s Bank of England a nevyvolávalo na libru trvalý dojem.
„Poukazuje to len na to, že trh sa v súčasnosti vo veľkej miere sústreďuje na politiku a nie na základné a menové politiky“.
Údaje o trhu práce ukázali, že dopyt britských zamestnávateľov po zamestnancoch rástol v októbri najpomalšie za takmer osem rokov.
Nguyen uviedol, že slabšie údaje o pracovnej sile zapadajú do zhoršujúcej sa ekonomickej situácie – spolu s neistotou Brexitu a slabým globálnym rastom.
„To by malo prinajmenšom obmedziť potenciál zhodnotenia LB v strednodobom až dlhodobom horizonte, ale všeobecný smer výmenného kurzu LB bude stále určený všeobecnými voľbami“.
Gregory Pardon, hlavný investičný riaditeľ firmy Arbuthnot Latham, povedal, že pokiaľ ide o aktíva Spojeného kráľovstva, bol optimistickejší.
Ukazovatele vyjadrené v amerických dolároch s mesačným trvaním – ktorých platnosť vyprší tesne pred voľbami, sa pohybovali nižšie a od svojho vrcholu v polovici októbra sa pohybovali na viac ako polovici.
Implikované ukazovatele volatility s trojmesačnou splatnosťou, ktoré zahŕňajú termíny 31. Januára, boli na najnižšej úrovni od konca júla.